هدف اصلی فروشگاه ایجاد کارآفرینی و اشتغال برای جوانان جویای کار میباشد آدرس : ra20.4kia.ir/

نشسته کار نکنید دراز کشیده کار کنید !!!

تاریخ:1394/09/18-17:33

  

با کار نشسته خداحافظی کنید ; نسل جدید صندلی های کار

میزکار ۳۸۵۰ پوندی Altwork، مدل های نشسته و ایستاده را ارتقاء داده و به کارمند امکان می دهد در حالت های مختلفی با کامپیوترش کار کند. تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد نشستن طولانی مدت پشت میز، احتمال کاهش طول عمر، چاقی، ابتلاء به مشکلات ستون فقرات و انواع مختلف سرطان ها را افزایش می دهد.

نگرانی ها درخصوص سبک زندگی کم تحرک و نشستن طولانی مدت افراد، باعث شده کارشناسان به دنبال طراحی مدل های دیگر صندلی های اداری، میزهای ایستاده و حتی میزهای تردمیلی باشند. در این گیرودار یکی از کمپانی های کالیفرنیائی قدم فراتر گذاشته و میزکارهایی طراحی کرده که به کارمند امکان می دهد در حالت افقی کار کند. میزکارهای افقی Altwork، که تلفیقی از صندلی، میزکار و صفحه نمایش هستند، در پیش فروش محصول، با قیمت شاهانه ۳۹۰۰ دلار (۲۵۵۰ پوند) و در فروش عادی با قیمت ۵۹۰۰ دلار (۳۸۵۰ پوند) عرضه می شوند. کمپانی نوپای کالیفرنیائی Altwork معتقد است این میزکار برای کاربران کامپیوتر که ساعت های طولانی کار می کنند مناسب است و برای ساختش هم نزدیک به پنج سال وقت صرف شده است؛ صفحه مانیتور دستگاه منحنی وار است، میزش هم حالت مغناطیسی دارد تا المان های کناری آن حتی در حالت عمودی هم به دستگاه متصل بمانند.

Chair-9

معایب نشستن های طولانی مدت باعث شده بود اخیرا در دفاتر گوشه و کنار جهان، میزهای ایستاده نصب شود، با این حال تحقیقات پژوهشگران نشان دادند میزهای ایستاده هم معایب خاص خودشان را دارند. Altwork معتقد است هرچند نتایج پژوهش ها دقیقا مشخص نیست، اما درهرحال بنابر اظهارات بیشتر متخصصان، نشستن های طولانی برای سلامتی مضر است و کارمندان باید در طول روز هر از گاهی حالت بدنشان را تغییر بدهند.

Chair-12

پنل کنترلی تعبیه شده در کنار میزکار به کارمند امکان می دهد حالت قرارگیری بخش های خاصی از دستگاه را تغییر بدهد و در طول روز حالت بدنش را عوض کند. مقامات کمپانی Altwork می گویند: “میز کارمون به کارمند امکان میده هرطور که مایله بنشینه و به جای اینکه خودش رو با کامپیوتر وفق بده، کامپیوتر رو با حالت بدنش وفق بده.”

imtjk2tt

منبع -میهن بنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic