هدف اصلی فروشگاه ایجاد کارآفرینی و اشتغال برای جوانان جویای کار میباشد آدرس : ra20.4kia.ir/

اگه به شغل گچکاری علاقه داری این مطالب رو بخونی !

تاریخ:1395/05/14-22:52

یک بنای گچ کار باید وسایل و ابزار کار خود را خوب بشناسد و شیوه ی نگهداری از انها را خوب بداند . ابزارهایی که مناسب کار گچ کار هستند شامل

1- ابزارهای دستی  : وسایلی هستند که  گچ کار مستقیما با انها در ارتباط است که عبارتند از : تیشه و ماله و شمشه

2-ابزار اندازه گیری :وسایلی که جهت خواندن نقشه و ابعاد مورد نیاز جهت ابزار کار آنها لازم است که شامل متر های جیبی 3-4-5-10 متری مورد استفاده قرار میگیرد.

3- ابزار کنترل : وسایلی هستند که توسط انها صحت و دقت کار کنترل میشود که عبارت است از گونیا و ریسمان کار و شمشه

4- وسایل حمل و نقل مصالح :وسایلی که ابزار کار ی است که کارگر یا شاگرد گچ کار مستقیم با آن سر وکله میزند و شامل فرغون - بیل-کلنگ-تیشه-استانبولی- تشت-سرند-بالابر-الک و ذنبه و غربال و ....

5-ابزار کار در زیر پا : وسایلی هستند که در ارتفاع با آنها کار صورت میگیرد مانند انواع داربست چوبی یا فلزی - خرکها -نردبانهای ساده-تخته و بشکه  و ...


آشنایی با نگهداری ابزار کار 

1- متر :متر را از آب و رطوبت دور نگه دارید . و از پرت کردن و انداختن ناگهانی روی زمین خودداری کنید  برای خواندن اندازه کار    سعی کنید متر را تا انتهای آن باز نکنید   که باعث خراب شدن متر میشود و عمر آن را کوتاه میکند از مترهایی استفاده کنید که دارای ضربه گیر هستند و حتی المقدور از خم کردن یا تاکردن متر خودداری کنید که اینکار باعث شکستن متر میشود .

2- گونیا: از رطوبت دور نگهدارید و هرگز با  بازوهای  آن به چیزی ضربه نزنید و بمحض اینکه کارتان تمام شد در جای مخصوص خودش نگهداری کنید .

3-ماله:  هرگز از این ابزار بجای چکش استفاده نکنید که مهمترین ابزار گچکار محسوب میشود .در انتهای کار ماله خود را با شستشو تمیز نگهدارید.

4-ریسمان کار : در جای خشک و خنک نگهداری شود و در مقابل تابش نور خورشید و یا اطراف جوشکاری نباشد  سعی کنید ریسمانکار که میخرید به جنس نخ  آن توجه بیشتری شود .

5-شمشه: وسیله ای که جهت صاف کردن سطح هموار گچ مورد استفاده قرار میگیرد پس سعی کنید که حتما از شمشه آلومنیوم استفاده کنید که نه زنگ زند و نه سنگین باشد و بتوانید بتنهایی کار خو د را انجام دهید. از ضربه زدن ناگهانی به این ابزار خودداری کنید و تا  مقدور هست پس از پایان کار بوسیله کاردک سطح آن تمیز  شود .

6-استامبولی یا تشت :ابزاری که گچ داخل آن ساخته میشود . بعد و قبل استفاده از تشت گچ کاری حتما باید با کاردک تمیز شود و از زدن چکش به سطح آن خودداری شود 

7-دستکش: این ابزاری است حساس پس همیشه در جای خشک و خنک نگهداری شود و از تابش نور  آفتاب بدور باشد.کار دستکش محافظت از انگشتان دست است پس از جابجایی وسایل برنده که احتمال پارگی دستکش میشود خودداری کنید.

8-بیل : ابزاری که جهت جابجایی نخاله ساختمانی استفاده میشود سعی کنید نوک بیل را به جسم سخت نزنید که احتمال خراب شدن و شکستن بیل وجود دارد . جنس دسته بیل هم باید خوب باشد تا در اتر سنگینی بار نشکند .

9- فر قون :ابزازی جهت جابجایی مصالح در ساختمان . بار  بیش از اندازه به گاری دادن عمر گاری را بتدریج کاهش خواهد داد و حتما  محور چرخ گاری را هر چند بار روغن کاری کنید.

10- تیشه: هرگز لبه تیشه را به جسم سخت مثل سنگ و آهن ضربه نزنید . 

اگه چیزی از قلم افتاد لطفا بگین تا اضافه کنم.آموزش کامل تر و اصولی تر و جامع در جهت تسریع در شغل گچ کاری را میتوانید در اینجا دانلود کنید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic